UltimAir Hijs Hokij en hoofdcoach Marco Postma gaan met elkaar door. Het contract van de 42-jarige trainer is met één jaar verlengd, waarmee de club kiest voor continuïteit na een goed seizoen.
Postma kwam afgelopen zomer over van de OG Capitals Leeuwarden uit de Nederlandse Eredivisie en maakte dit seizoen zijn debuut als coach in de CEHL. Voor de Haagse club was hij geen onbekende: tussen 2011 en 2014 droeg hij al het shirt van HYS The Hague, waar hij uitgroeide tot een van de bepalende spelers.
Positief gevoel, maar ook honger naar meer
“Ik kijk met een zeer positief gevoel terug op het afgelopen seizoen,” blikt Postma terug. “We hebben een fantastische spelersgroep die elke dag keihard werkt. Ook buiten het ijs is het een hechte groep; de samenwerking tussen de importspelers en de Nederlandse jongens verloopt uitstekend. Het blijft echter zuur dat we het kampioenschap op een haar na hebben gemist, dat blijft knagen.”
Waardevolle lessen
Voor Postma was het zijn eerste seizoen als hoofdcoach op CEHL-niveau, waarin hij naar eigen zeggen belangrijke stappen heeft gezet. “Ik heb zeker een aantal waardevolle lessen geleerd. Zo heb ik nu een beter beeld van wat de groep wel en niet aankan qua systemen. Ook op het gebied van conditie heb ik meer inzicht gekregen, wat me helpt om gerichter te werken aan verbeterpunten.”
Duidelijke visie voor komend seizoen
Met de contractverlenging kijkt Postma vooral vooruit. “Komend seizoen wil ik met meerdere systemen werken en vanaf het begin duidelijke lijnen uitzetten. Waar ik vorig jaar eerst de kat uit de boom keek, weet ik nu precies wat deze groep nodig heeft.”
Hoewel de selectie voor het nieuwe seizoen nog wordt gevormd, is het vertrouwen groot. “Het ziet er veelbelovend uit. Ik verwacht dat we opnieuw een team zullen hebben dat voor elke prijs kan strijden.”
Met het aanblijven van Postma zet Hijs Hokij een volgende stap richting een nieuw seizoen, waarin de ambitie duidelijk is: opnieuw meedoen om de prijzen.